Zahradní nábytek z tuzemska,

ciziny ale i vlastní výroby...

Nepřihlášený uživatel
0
My Cart
0
×
 x 

0

Bez zahradního nábytku, kde můžete posedět s rodinou či přáteli, nebude vaše zahrada nebo terasa úplná. Jak ale vybrat ten pravý zahradní nábytek pro vaši terasu, pergolu nebo interiér? V tomto článku vám poradíme, co je důležité zohlednit, když vybíráte zahradní nábytek, abyste později nelitovali vynaložených peněz.

Při výběru zahradního nábytku je třeba si odpovědět na několik otázek:

Dřevěný, hliníkový, plastový nebo ratanový zahradní nábytek?

Každému se líbí něco jiného, a navíc můžete chtít sladit zahradní nábytek s vaší zahradou nebo interiérem. Pokud preferujete moderní vzhled - zřejmě dáte přednost hliníkovému zahradnímu nábytku nebo si pořídíte sestavu z umělého ratanu. Naopak, máte-li rádi přírodní materiály, bude se vám více líbit dřevěný zahradní nábytek.

Kde bude nábytek umístěn?

Zahradní nábytek se liší nejen vzhledem, ale i materiálem, ze kterého je vyroben. Některé materiály dobře odolávají povětrnostním vlivům, a proto mohou být venku po celý rok, a některé naopak musíte před deštěm schovávat. Při výběru zahradního nábytku tedy je nutné vycházet i z toho, zda si kupujete sestavu zahradního nábytku do zimní zahrady, zda má vaše terasa zastřešení, nebo zda bude nábytek po celou sezónu na dešti a větru.

Zahradní nábytek z hliníku a umělého ratanu můžete bez problémů nechat venku na dešti, a nic se mu nestane. U dřevěného nábytku už záleží na tom, z jakého dřeva je vyroben.

Kde budete zahradní nábytek skladovat?

Při výběru nábytku je nutné zohlednit i to, zda máte dostatek prostoru, abyste jej nemuseli po každém používání sklízet, nebo zda uvítáte zahradní nábytek, který je skládací nebo stohovatelný, a tak zabere minimum místa.

Jak jste ochotni o zahradní nábytek pečovat?

Pokud chcete naprosto bezúdržbový zahradní nábytek, pak vaší volbou bude buď nábytek z umělého ratanu nebo hliníku. Líbí-li se vám dřevěný zahradní nábytek, je třeba počítat s tím, že jej budete muset minimálně jednou za rok natřít speciálním olejem, který zajistí, že bude vypada stále stejně dobře, jako když jste si jej koupili.

Koupit sestavu nebo samostatné židle a stůl popř. lehátko?

Při koupi zahradního nábytku je třeba i rozmyslet, kolik židlí nebo křesel využijete, a zda vám stačí malý kulatý stolek, nebo máte často návštěvy a potřebujete velký rozkládací stůl. Velmi oblíbená bývají i zahradní lehátka, na kterých se můžete opalovat u bazénu, nebo si jen zdřímnout na čerstvém vzduchu.

Jaké doplňky k zahradnímu nábytku přikoupit?

Pro maximalizaci pohodlí nebo zútulnění sezení zákazníci často k dřevěnému nebo ratanovému zahradnímu nábytku dokupují polstrované textilní podsedáky. Tyto je však třeba schovávat před povětrnostními vlivy.
Dále je možné dokoupit různé servírovací stolky, odkládací stolky, ochranné obaly atd.

×

TOP