Zahradní nábytek z tuzemska,

ciziny ale i vlastní výroby...

Nepřihlášený uživatel
0
My Cart
0
×
 x 

0

Bez zahradního nábytku, kde můžete posedět s rodinou či přáteli, nebude vaše zahrada nebo terasa úplná. Jak ale vybrat ten pravý zahradní nábytek pro vaši terasu, pergolu nebo interiér? V tomto článku vám poradíme, co je důležité zohlednit, když vybíráte zahradní nábytek, abyste později nelitovali vynaložených peněz.

Při výběru zahradního nábytku je třeba si odpovědět na několik otázek:

Zahradní nábytek je nutné před zimou nejen chránit, ale také ho podrobit údržbě, na kterou má za celosezónní služby jistě nárok. Údržbu je nutné věnovat jak materiálům, tak funkčnosti. Vlastně stačí jen věnovat trochu času menší či větší údržbě. V tomto případě navíc nepotřebujete žádné složité odborné znalosti. Vše zvládne i naprostý amatér.

Zahradní nábytek se v současnosti nabízí v mnoha provedeních a k dostání je ve velmi široké nabídce. Jednotlivé produkty se však výrazně liší druhem použitého materiálu a konstrukcí svého provedení. Záležitost údržby konstrukcí se vztahuje především na montovaný kovový nábytek, kde se dotahují a promazávají spoje apod. Hlavní a nejpodstatnější částí údržby je však ochrana a prodlužování životnosti materiálů.

Kvalita a typ materiálu jsou jedním z faktorů, které by tudíž měly mít zásadní vliv na výběr nábytku, druhou stranou pohledu je bezesporu i design. Každý materiál má jiné požadavky na zacházení a jinak odolává venkovním vlivům. Po správném ošetření nábytku je nutné dodržet alespoň základní zásady skladování. Špatné skladování totiž může samotný materiál velmi výrazně poškodit.

Teak je velmi odolný vůči povětrnostním vlivům a proto se používá k výrobě zahradního nábytku, který pak může od jara do podzimu zůstat venku, aniž by mu vliv počasí uškodil. A přitom se velmi jednoduše ošetřuje – otíráním vlhkým hadříkem. Povrchově teak upravujeme přírodním olejem nebo mořením. Po čase materiál zesvětlá a tím získá svou typickou a nezaměnitelnou patinu. Po ošetření teakovým olejem pak nábytek opět ztmavne.

×

TOP